KONSTRUKCJA

SIODŁA GHOST SĄ ZDROWE 

- siodła Ghost są wyposażone w 'twist" ("Twist" to w języku angielskim przednia część siodła, okolice przedniego łęku, która jest wyższa i węższa od reszty siodła) – żadne inne bezterlicowe siodła nie oferują takiej konstrukcji. 

SIODŁA GHOST SĄ WYJĄTKOWE 

- siodła Ghost to zupełnie nowa, rewolucyjna konstrukcja, wyróżniająca się wśród wszystkich innych siodeł. Są ręcznie produkowane we Włoszech, przez naszego mistrzowskiego rzemieślnika i siodlarza Camillo Cavellin. Camillo ponad 30 lat temu zaprojektował pierwsze bezterlicowe siodło w Europie. Od tego czasu aktywnie tworzył różne siodła, także te tradycyjne. Teraz stworzył wyjątkową konstrukcję, która nieustannie się rozwija.

Wielu ludzi uważa, że siodła bezterlicowe nie są wygodne do jazdy, ponadto wiele z nich nie rozkłada odpowiednio ciężaru jeźdźca i tym samym nie są one odpowiednie dla koni. Siodła Ghost są inne – ich inteligentna, unikalna konstrukcja składa się z wielu warstw. Panele, które rozkładają ciężar jeźdźca – to podstawa, by odpowiednio odciążyć końskie plecy i podtrzymać ciężar jeźdźca – są dostępne w każdym stylu, materiale i kolorze jaki sobie wymarzysz. Pianka o wysokiej gęstości chroniąca przed wstrząsami, wytrzymałe tworzywa sztuczne, biothane, oddychająca sympanowa, czy wysokiej jakości skóra. Ich poprawne użytkowanie zapewnia swobodny, zbalansowany dosiad, doskonałe rozkładanie ciężaru na grzbiecie konia i odpowiednio dużo miejsca dla końskiego kręgosłupa – bez ograniczania jego ruchu i blokowania łopatek.

SIODŁA GHOST SĄ ELASTYCZNE

tradycyjne siodła są konstruowane w oparciu o sztywną terlicę, która pełni rolę ramy – chroni grzbiet konia przed ciężarem jeźdźca i podtrzymuje jeźdźca w siodle. Ale przecież naturalnie grzbiet konia jest elastyczny! Przez tysiące lat koniarze tworzyli siodła z miękkich, elastycznych materiałów, by chronić koński grzbiet oraz poprawiać balans i komfort jeźdźca. Czy kiedykolwiek widziałeś, jak koń udowadnia jak potrafi się wyginać - na przykład drapie się po brzuchu jak pies? Terlica siodła, nawet profesjonalnie dopasowanego, może w pewnych sytuacjach blokować ruch konia, który nie może w pełni rozciągać swojego grzbietu pod sztywną strukturą siodła – i w ten sposób działa na szkodę końskich pleców. Ciało koni nieustannie się zmienia. W trakcie całego ich życia – ale nawet i w trakcie jednego sezonu linia grzbietu może się zmienić. Siodło z terlicą, które pasuje dziś, za kilka miesięcy lub lat może nie pasować wcale. Siodła Ghost rozwiązują ten problem – dopasowują się do grzbietu twojego konia nawet, gdy jego kształt się zmienia.


Panele

   Wszystkie siodła Ghost są wyposażone w standardowe panele w dowolnym rozmiarze. W środku naszych paneli jest wyjątkowa pianka do zadań specjalnych – ultralekka i bardzo wytrzymała. Najczęściej materiał paneli to syntetyk od góry i Sympanowa od dołu. Sympanowa odprowadza wilgoć i ciepło z końskiego grzbietu, co sprawia, że grzbiet jest zdrowszy i lepiej chroniony. 

Mamy dwa rodzaje paneli do wyboru:

- panele nr. 4 "Italy"

Standardowo montowane w każdym siodle. Nasze najlepiej wyglądające i najmocniejsze panele. Dają najwięcej ochrony końskiego grzbietu, jaką oferujemy. Wszechstronne, nadają się do wielu dyscyplin.

- panele "close contact"

Wyglądające podobnie jak Italy, ale cieńsze. Dobre do ujeżdżenia, jazd poniżej 2h oraz koni z mocnymi, zaokrąglonymi, zdrowymi grzbietami. Dostępne tylko po indywidualnej ocenie jeźdźca i konia.  

prev next

Baza


Z naszej rewolucyjnej bazy siodeł jesteśmy najbardziej dumni. Jest specjalnie zaprojektowana, by dopasować się do kształtu grzbietu i wyginać, by dostosować się indywidualnie do każdego konia.  
 Baza jest bardzo mocną konstrukcją, złożoną z wielu warstw - metalowych nitów, klejów wysokiej jakości i mocnego plastiku.    
Baza jest tak zaprojektowana, by być odporną na wstrząsy, biomechanicznie poprawnie rozkładać ciężar jeźdźca na dużej powierzchni, być komfortową i bezpieczną zarówno dla konia, jak i dla jeźdźca.
Jest elastyczna w odpowiednich miejscach i równocześnie sztywna dokładnie tam, gdzie powinna być sztywna.    
Przednia część bazy – łęk – jest delikatnie otwarty, gdy poprawnie współdziała z panelami i nie wywiera nacisku na kręgosłup konia.
  Z prawidłowo używanym siodłem Ghost twój koń już nigdy więcej nie będzie musiał cierpieć z powodu łopatek i przednich nóg blokowanych przez sztywną terlicę siodła.
 Podobnie tył siodła jest bardzo elastyczny. Warto tutaj zaznaczyć, że jeździec nigdy nie powinien siedzieć na tylnym łęku!
Ta część jest zaprojektowana, by delikatnie podtrzymywać ciężar z tyłu, nie od góry. To pozwala koniowi na podniesienie grzbietu i osiągnięcie zebrania. To nie może się jednak stać bez jeźdźca o dobrym dosiadzie.

prev next

Siedzisko


   Siedziska Ghost są między sobą całkowicie wymienne (wyjątkiem jest Ghost USA). To pozwala na ich łatwą pielęgnację i zabawę z jeżdżeniem. Możesz wymieniać siedziska w zależności od twojego nastroju! Rano siodło skokowe, wieczorem ujeżdżeniowe, a następnego dnia rajdowe. Większość naszych siodeł posiada klocki udowe (poza modelem florac), które niektórym jeźdźcom będą pomagać, a innym przeszkadzać. Twój dystrybutor pomoże ci wybrać, co będzie lepsze dla ciebie.
   To właśnie siedzisko można najbardziej spersonalizować i pobawić się stylem, kolorami i materiałami. Jeśli preferujesz klasyczny brąz lub czerń, mamy wiele rodzajów skór do wyboru. Jeśli zależy ci na kolorowym siodle – mamy całą paletę do wyboru... nie ma praktycznie żadnych ograniczeń. Wystarczy spojrzeć na zdjęcia kilku naszych najbardziej kreatywnych klientów!

System Mocowania Popręgu V

    Wszystkie nasze siodła są wyposażone w system inteligentnego mocowania popręgu V, który można przesuwać w przód i w tył. Umożliwia to położenie siodła w prawidłowym miejscu, przy jednoczesnym pionowym ułożeniu popręgu za łopatką. Paski popręgu i suwak, na którym są zamocowane są zrobione z Biothanu. Wybraliśmy go ze względu na jego niesamowitą wytrzymałość, jako że mocowanie popręgu to najbardziej newralgiczna część siodła – od tego zależy nasze bezpieczeństwo. A nic nie jest w stanie pobić na tym polu Biothanu. Przeczytaj o tym więcej w części o materiałach.


 NASZA WŁOSKA FABRYKA

prev next

MATERIAŁY

Gładka skóra

znajdziemy ją w takich artykułach jak paski, portfele, torby i różnorakie maszyny. Jest mocna i gruba oraz gładko wykończona. Po czasie okazuje najmniejsze ślady zużycia ze wszystkich naszych skór. Pozwala też najbardziej wyeliminować tarcie między ciałem jeźdźca a siodłem.  KOLORY – czarny, brązowy, burgund, biały, jasny brąz, ciemny niebieski, czerwony


Skóra olejowana 

skóra licowa, ma naturalny, chropowaty wygląd i jest niewiarygodnie miękka w dotyku.  Często używana do produkcji na przykład butów wspinaczkowych dzięki jej wodoodpornym właściwościom.  Do barwienia naszych skór używamy naturalnych olejów roślinnych. Skóra z czasem się wyciera, przybierając wyjątkowy wygląd – niektórzy go uwielbiają. Utrzymywana w czystości odpowiednimi środkami, takimi jak mydła do siodeł czy oleje, zachowuje świetny stan. Oferuje średnie tarcie między ciałem jeźdźca a siodłem.  KOLORY – czarny, brązowy, czerwonobrązowy, czarnobrązowy. (Kolory mogą różnić się w każdym zamówieniu przez naturalny charakter procesu barwienia, przez naturalny charakter procesu barwienia. Staramy się zapewnić jak najwyższą zgodność, ale kolory mogą w niewielki sposób odstawać od tych pokazanych na zdjęciach). 


Nubuk

to pełna skóra licowa, która została zeszlifowana z zewnątrz, by zapewnić aksamitną teksturę i uodpornić włókna na zużycie. Oferujemy ją w dwóch kolorach. Umożliwia największe tarcie między ciałem jeźdźca a siodłem, w porównaniu do naszych innych skór.   KOLORY – czarny, brązowy

Skóry i sztuczne skóry firmy Julia

  to najwyższej jakości włoskie skóry firmy "Julia":  http://www.juliasrl.it/ . To wielki krok naprzód w naszych standardach jakości! Te materiały są dostępne w wielu fakturach oraz są niesamowicie wytrzymałe. Koszt to dodatkowe 30-50 euro (w zależności od zamówienia). Proces barwienia jest roślinny - nie używamy żadnych chemikaliów, a każda z naturalnych skór jest pozyskana z europejskich farm, na których zwierzęta mają godne warunki życia, na zewnątrz - na łonie natury.

Lorica
(100% Wegańska)

 zaawansowana technologicznie mikrofibra, która ma podobne właściwości jak skóra i podobnie się zachowuje. Jest lekka, wytrzymała, wodoodporna, oddychająca i ma ogromną paletę kolorów do wyboru. Szybko staje się naszym najpopularniejszym materiałem i jest bardzo atrakcyjna dla tych, którzy chcieliby mieć siodło w pełni wegańskie, ale równie wysokiej jakości i równie piękne.    KOLORY – biały, jasnoszary, czerwony, pomarańczowy, żółty, niebieski, ciemnoszary, ciemnoniebieski, naturalny, beżowy, ciepły brąz, ciemny brąz, czarny (i wiele więcej!)

Micropell

(100% Wegańska)

kolejna syntetyczna skóra, bardzo często używana w połączeniu z Loricą. Tak jak Lorica jest podobna do Nubuku i olejowanej skóry, Micropell jest podobny do gładkiej skóry. Dobrze się sprawdza na tybinkach i fenderach z uwagi na mocniejszą strukturę. KOLORY – takie, jak Lorica!

Biothane  

(100% Wegańska)

 materiał z poliestru pokryty PCV. Używamy go w newralgicznych miejscach, potrzebujących dodatkowej wytrzymałości – puśliska i system mocowania popręgu. Nawet jeśli w niektórych przypadkach PCV z wierzchu może się zetrzeć, może nawet odpaść, struktura w środku pozostanie nienaruszona – jest niebywale mocna, lekka, elastyczna i wodoodporna. Jeśli elementy biothanowe w twoim siodle wykazują znaki nienormalnego zużycia skontaktuj się z nami, a wymienimy je za darmo lub niemal za darmo.    KOLORY – czarny, brązowy.

Wełna

naturalna wełna, często używana jako opcja dla tych elementów siodła, które mają bezpośrednią styczność z ciałem konia – jak pady czy tunele na popręg. To też świetna alternatywa dla tych, którzy chcieliby mieć bardzo miękkie siedzisko, ale jednocześnie nie chcą poświęcać niemałych pieniędzy na elementy z kożucha. Wzmacnia właściwości amortyzujące, jest bardzo oddychająca, zarówno w chłodzie, jak i w cieple. KOLORY – biały, czarny.

Kożuch 

garbowana skóra, pozyskana z farm ekologicznych. W odróżnieniu od wełny wciąż ma owczą skórę, dzięki czemu jest dłuższy i grubszy niż owcza wełna. Każda skóra jest inna i ma wyjątkowe kolory. Kożucha używamy w naszych modelach Maremma i Cagliari, ale możemy również wykonywać z niego pady, siedziska i tunele na popręg jako dodatki. Istnieją dwa typy kożucha – krótki, strzyżony oraz naturalny, długi.    KOLORY – krótki: czarny, biały, beżowy. Długi – wszystkie kolory, w jakich występują owce: szary, łaciaty, brązowy, czarny...

prev next

Airshell

(100% Wegańska)

miękka czarna pianka zamknięta w materiałowym pokrowcu. Pokrycie sprawia, że jest mocniejsza i dobrze współpracuje z niebieską pianką, amortyzując wstrząsy i ciężar jeźdźca.

Czarna miękka pianka

(100% Wegańska)

 Ta pianka jest zwykle umieszczana na częściach od strony ciała konia ze względu na jej najbardziej gąbczastą strukturę. Pomaga chronić twardszy, piankowy rdzeń.

Dry-F

(100% Wegańska)

 Bardzo miękka pianka. Używamy jej wszędzie tam, gdzie ciało konia jest najbliżej. Zapewnia świetną wentylację, co jest bardzo ważne w produktach syntetycznych i zdrowe dla końskiego grzbietu. Odpowiednia raczej dla lekkich jeźdźców (poniżej 40kg), może jednak współpracować z innymi piankami w odpowiedniej termoregulacji i amortyzacji.

Dense 150-Blue 

(100% Wegańska)

ze względu na niezwykle wysoką gęstość (aż 150) ta poliestrowa pianka ma niesamowite właściwości chroniące, amortyzujące oraz rozkładające ciężar. Jest bardzo jednorodna oraz łatwa do formowania, dlatego znajdziecie ją we wszystkich naszych siodłach i padach.