GHOST CLASSICS

Dla wielu jeźdźców Ghost Classic oznacza większą wygodę. Między modelami Classic, a resztą naszych siodeł, są 3 główne różnice.

PRZEDNI ŁĘK WEWNĄTRZ SIODŁA


We wszystkich modelach Classic przedni łęk jest schowany wewnątrz siodła, co jak udowodniliśmy, pomaga unieść cały przód konstrukcji. W ten sposób siodła Classic są wręcz idealne dla koni mocno wykłębionych – a konie gorącokrwiste używane w sporcie często są tak właśnie zbudowane. Taka budowa siodła sprawia też, że jest ono węższe z przodu, dokładnie tak, jak siodło tradycyjne – umożliwia wygodniejszy dosiad i lepsze podtrzymanie jeźdźca. A baza nadal jest bardziej miękka i elastyczna niż terlica, więc pozwala na swobodę ruchów konia, ale też i jeźdźca – jedynie przód, czyli przedni łęk, jest bardziej usztywniony. Co więcej, w ten sposób siodło Ghost przestaje już wyglądać nietypowo czy dziwnie – jest eleganckie i klasyczne, co bardziej odpowiada wielu klientom.

PODWÓJNA TYBINKA

Każde z siodeł Classic jest wyposażone w podwójną tybinkę, tak jak normalne siodło terlicowe. W ten sposób więcej materiału znajduje się między nogą jeźdźca a ciałem konia, co pozwala na używanie grubszych, lepiej chroniących konia paneli bez poświęcania kontaktu nogi z bokiem konia. Wielu klientów, zwłaszcza trenerów klasycznych, skarżyło się na zbyt dużą przestrzeń między ich nogą a bokiem konia, wyszliśmy im naprzeciw i zaprojektowaliśmy siodła z podwójną tybinką oraz klockami kolanowymi zamiast klocków udowych – więcej o tym poniżej! Spód tybinki, który ma kontakt z ciałem konia jest gładki i nie powoduje dyskomfortu, byliśmy bardzo ostrożni, by nie tworzył się nacisk w tym miejscu.

ODCZEPIANE KLOCKI KOLANOWE


Większość siodeł Ghost jest wyposażona w klocki udowe położone dość wysoko, w połowie uda jeźdźca, co bardzo odpowiada wielu ludziom, ale nie wszystkim. W Ghost Classic zmieniliśmy to. Przesunęliśmy klocek niżej i bardziej do przodu, by podtrzymywał kolano. Takie rozwiązanie jest stosowane w wielu siodłach klasycznych, ale w naszych ten klocek może być zmieniany bądź w ogóle usunięty! To dlatego, że jest przymocowany solidnym, mocnym rzepem, który podczas jazdy jest niezauważalny. Do modelów Classic możemy zamontować klasyczny klocek, który oferujemy we wszystkich siodłach oprócz modelu Florac lub taki w kształcie banana. W ten sposób siodło Classic będzie pasować idealnie do tego kim jest jeździec oraz jak jeździ! Upewniliśmy się, że niższa pozycja klocka kolanowego nie uciska konia w żaden sposób!